Pasternack PE3W11434LF/HS-36
Part No.:
PE3W11434LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W11434LF/HS-36.pdf
Description:
Water Blue FAKRA Jack to TNC Fem
Comments
PE3W11434LF/HS-36 Specifications
Style:
TNC to Fakra
1st Connector:
Fakra Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C