Pasternack PE3W11599LF-24
Part No.:
PE3W11599LF-24
Datasheet:
AetrixPE3W11599LF-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3W11599LF-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C