Pasternack PE3W11599LF-36
Part No.:
PE3W11599LF-36
Datasheet:
AetrixPE3W11599LF-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3W11599LF-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C