Pasternack PE3W11599LF-48
- Part No.:
- PE3W11599LF-48
- Datasheet:
PE3W11599LF-48.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO TNC
PE3W11599LF-48 Specifications
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-58
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C