Pasternack PE3W13530/HS-36
Part No.:
PE3W13530/HS-36
Description:
Water Blue FAKRA Jack to TNC Mal
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W13530/HS-36 Specifications
Style:
TNC to Fakra
1st Connector:
Fakra Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz