Pasternack PE3W14286-12
Part No.:
PE3W14286-12
Datasheet:
AetrixPE3W14286-12.pdf
Description:
COAX CBL 10-32 TO BNC
Shipping
Inventory:106
Comments
PE3W14286-12 Specifications
Style:
10-32 to BNC
1st Connector:
10-32 Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz