Pasternack PE3W16936/HS-48
Part No.:
PE3W16936/HS-48
Datasheet:
AetrixPE3W16936/HS-48.pdf
Description:
7/16 DIN Male to N Male Low PIM
Shipping
Inventory:154
Comments
PE3W16936/HS-48 Specifications
Style:
7/16 DIN to N-Type
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C