Suntsu Electronics, Inc SXT22418BA48-37.400M
Part No.:
SXT22418BA48-37.400M
Datasheet:
AetrixSXT22418BA48-37.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 18PF SMD
Comments
SXT22418BA48-37.400M Specifications
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)