Taiwan Semiconductor Corporation TSP10U45S S1G
Part No.:
TSP10U45S S1G
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO277A
Comments
TSP10U45S S1G Specifications
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
460 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
300 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C