Taiwan Semiconductor Corporation TSP15H200S
Part No.:
TSP15H200S
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
AetrixTSP15H200S.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 15A TO277A
Comments
TSP15H200S Specifications
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
890 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C