Taiwan Semiconductor Corporation TSPB15U50S S1G
Part No.:
TSPB15U50S S1G
Description:
DIODE SCHOTTKY 50V 15A SMPC4.0
Shipping
Inventory:24
Comments
TSPB15U50S S1G Specifications
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
50 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
560 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 mA @ 50 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C