Taiwan Semiconductor Corporation TSSE3U45 RVG
Part No.:
TSSE3U45 RVG
Package:
SOD-123H
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A SOD123HE
Shipping
Inventory:1
Comments
TSSE3U45 RVG Specifications
Package/Case:
SOD-123H
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
470 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 45 V
Supplier Device Package:
SOD-123HE
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C