Taiwan Semiconductor Corporation TST30U45CW
Part No.:
TST30U45CW
Datasheet:
AetrixTST30U45CW.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO220AB
Comments
TST30U45CW Specifications
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C