Amphenol Times Microwave Systems LMR-240-FR-SMRP-716M(QTY:20Ft)
- Part No.:
- LMR-240-FR-SMRP-716M(QTY:20Ft)
- Datasheet:
LMR-240-FR-SMRP-716M(QTY:20Ft).pdf
- Description:
- LMR 240 FR CABLE ASSY 20Ft SMRP
LMR-240-FR-SMRP-716M(QTY:20Ft) Specifications
- Style:
- RP-SMA to 7/16 DIN
- 1st Connector:
- RP-SMA Plug
- 2nd Connector:
- 7/16 Plug
- Length:
- 240.0" (6.1m) 20.0'
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C