Pasternack PE3016LF-24
Part No.:
PE3016LF-24
Datasheet:
AetrixPE3016LF-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Comments
PE3016LF-24 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C