Pasternack PE3070LF/HS-36
Part No.:
PE3070LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3070LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3070LF/HS-36 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C