Pasternack PE3074LF-18
Part No.:
PE3074LF-18
Datasheet:
AetrixPE3074LF-18.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:402
Comments
PE3074LF-18 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-402
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz