Pasternack PE3085LF-36
- Part No.:
- PE3085LF-36
- Datasheet:
PE3085LF-36.pdf
- Description:
- COAX CBL MHV TO SHV
PE3085LF-36 Specifications
- Style:
- MHV to SHV
- 1st Connector:
- MHV Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms