Pasternack PE3174/HS-24
Part No.:
PE3174/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3174/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Comments
PE3174/HS-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C