Pasternack PE3174/HS-36
Part No.:
PE3174/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3174/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Comments
PE3174/HS-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C