Pasternack PE3202/HS-12
Part No.:
PE3202/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3202/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3202/HS-12 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C