Pasternack PE3216LF-24
- Part No.:
- PE3216LF-24
- Datasheet:
PE3216LF-24.pdf
- Description:
- COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
- Shipping:
Inventory:138
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3216LF-24 Specifications
- Style:
- 7/16 DIN to N-Type
- 1st Connector:
- 7/16 Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms