Pasternack PE3227LF/HS-12
Part No.:
PE3227LF/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3227LF/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3227LF/HS-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C