Pasternack PE3237/HS-12
- Part No.:
- PE3237/HS-12
- Datasheet:
PE3237/HS-12.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO SSMB
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:101
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3237/HS-12 Specifications
- Style:
- SMA to SSMB
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SSMB Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C