Pasternack PE3292-36
Part No.:
PE3292-36
Datasheet:
AetrixPE3292-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3292-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C