Pasternack PE33196/HS-72
- Part No.:
- PE33196/HS-72
- Datasheet:
PE33196/HS-72.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
PE33196/HS-72 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-59
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms
- Frequency - Max:
- 500 MHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -25°C ~ 70°C