Pasternack PE33258-12
- Part No.:
- PE33258-12
- Datasheet:
PE33258-12.pdf
- Description:
- SMA Male to BNC Male Cable 12 In
PE33258-12 Specifications
- Style:
- BNC to SMA
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-178B
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms