Pasternack PE33278/HS-36
- Part No.:
- PE33278/HS-36
- Datasheet:
PE33278/HS-36.pdf
- Description:
- MCX Plug to MCX Jack Cable 36 In
- Shipping:
Inventory:175
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE33278/HS-36 Specifications
- Style:
- MCX to MCX
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 2nd Connector:
- MCX Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C