Pasternack PE33304LF-12
Part No.:
PE33304LF-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE33304LF-12.pdf
Description:
COAX CBL HN TO HN
Comments
PE33304LF-12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
HN to HN
1st Connector:
HN Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
HN Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-8A
Cable Impedance:
52 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms