Pasternack PE33316-72
- Part No.:
- PE33316-72
- Datasheet:
PE33316-72.pdf
- Description:
- COAX CBL C-TYPE TO C-TYPE
- Shipping:
Inventory:847
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE33316-72 Specifications
- Style:
- C-Type to C-Type
- 1st Connector:
- C-Type Plug
- 2nd Connector:
- C-Type Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-8A
- Cable Impedance:
- 52 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms