Pasternack PE33331-72
- Part No.:
- PE33331-72
- Datasheet:
PE33331-72.pdf
- Description:
- SMB Plug Right Angle to BNC Fema
PE33331-72 Specifications
- Style:
- BNC to SMB
- 1st Connector:
- SMB Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- BNC Jack
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C