Pasternack PE3336LF/HS-12
- Part No.:
- PE3336LF/HS-12
- Datasheet:
PE3336LF/HS-12.pdf
- Description:
- SMA Female Bulkhead to SMB Plug
- Shipping:
Inventory:679
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3336LF/HS-12 Specifications
- Style:
- SMA to SMB
- 1st Connector:
- SMA Jack
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- SMB Plug, Right Angle
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-188
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms