Pasternack PE33401/HS2-48
Part No.:
PE33401/HS2-48
Datasheet:
AetrixPE33401/HS2-48.pdf
Description:
75 Ohm BNC Male to 75 Ohm BNC Ma
Comments
PE33401/HS2-48 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C