Pasternack PE33421/HS-24
Part No.:
PE33421/HS-24
Datasheet:
AetrixPE33421/HS-24.pdf
Description:
75 Ohm BNC Male to 75 Ohm BNC Fe
Shipping
Inventory:175
Comments
PE33421/HS-24 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C