Pasternack PE33495-24
Part No.:
PE33495-24
Datasheet:
AetrixPE33495-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Comments
PE33495-24 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz