Pasternack PE33535LF/HS-36
Part No.:
PE33535LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE33535LF/HS-36.pdf
Description:
BNC Male to TNC Male Cable 36 In
Comments
PE33535LF/HS-36 Specifications
Style:
BNC to TNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C