Pasternack PE33575/HS-36
Part No.:
PE33575/HS-36
Datasheet:
AetrixPE33575/HS-36.pdf
Description:
MCX Plug Right Angle to BNC Fema
Comments
PE33575/HS-36 Specifications
Style:
BNC to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C