Pasternack PE33688-36
- Part No.:
- PE33688-36
- Datasheet:
PE33688-36.pdf
- Description:
- COAX CBL SMC TO SMC
- Shipping:
Inventory:144
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE33688-36 Specifications
- Style:
- SMC to SMC
- 1st Connector:
- SMC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- SMC Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-196
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms