Pasternack PE33692LF-12
Part No.:
PE33692LF-12
Datasheet:
AetrixPE33692LF-12.pdf
Description:
COAX CBL SMC TO SMC
Shipping
Inventory:144
Comments
PE33692LF-12 Specifications
Style:
SMC to SMC
1st Connector:
SMC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-196A
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms