Pasternack PE33795-36
Part No.:
PE33795-36
Datasheet:
AetrixPE33795-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:690
Comments
PE33795-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz