Pasternack PE33795LF/HS-24
Part No.:
PE33795LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE33795LF/HS-24.pdf
Description:
MCX Plug Right Angle to SMA Fema
Shipping
Inventory:690
Comments
PE33795LF/HS-24 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz