Pasternack PE33829-24
Part No.:
PE33829-24
Datasheet:
AetrixPE33829-24.pdf
Description:
SMA Male to SMB Plug Right Angle
Comments
PE33829-24 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz