Pasternack PE3385-72
- Part No.:
- PE3385-72
- Datasheet:
PE3385-72.pdf
- Description:
- SMA Male to SMA Male Cable 72 In
PE3385-72 Specifications
- Style:
- SMA to SMA
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5 GHz