Pasternack PE3386/HS-12
Part No.:
PE3386/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3386/HS-12.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to N Female
Comments
PE3386/HS-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C