Pasternack PE33939LF/HS-24
Part No.:
PE33939LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE33939LF/HS-24.pdf
Description:
N Male to SMA Female Cable 24 In
Shipping
Inventory:690
Comments
PE33939LF/HS-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C