Pasternack PE3401-24
Part No.:
PE3401-24
Datasheet:
AetrixPE3401-24.pdf
Description:
N Female Bulkhead to N Female Bu
Shipping
Inventory:846
Comments
PE3401-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C