Pasternack PE34046/HS-12
Part No.:
PE34046/HS-12
Datasheet:
AetrixPE34046/HS-12.pdf
Description:
75 Ohm BNC Male Right Angle to 7
Comments
PE34046/HS-12 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-62
Cable Impedance:
93 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C