Pasternack PE34120LF-36
Part No.:
PE34120LF-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE34120LF-36.pdf
Description:
BNC Male Right Angle to BNC Fema
Comments
PE34120LF-36 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C