Pasternack PE34159-12
Part No.:
PE34159-12
Datasheet:
AetrixPE34159-12.pdf
Description:
SMA Male to N Female Bulkhead Ca
Shipping
Inventory:121
Comments
PE34159-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
11 GHz