Pasternack PE34246/HS-36
Part No.:
PE34246/HS-36
Datasheet:
AetrixPE34246/HS-36.pdf
Description:
SMA Male to TNC Male Cable 36 In
Comments
PE34246/HS-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C